Enda EPA242-LV-CT-R 10-30VDC/8-24VAC Dijital Ampermetre
%32
Stok Kodu
EPA242-LV-CT-R
Fiyat
*194,72 TL den başlayan taksitlerle!
Ön Siparişli Ürün
Stok Sorunuz
4 hane dijital göstergeli
Ön paneldeki tuşlardan kolayca ayarlanabilir
5A/60mV, CT20/30 akım trafosu/60mv veya 1A giriş
Seçilebilir 0/4-20mA, 0-10V veya 1-5V çıkış (sadece çıkış tipi 'A' olan cihazlarda)
5...9999A arası programlanabilir skala
Alt ve üst sınırlar için çok fonksiyonlu alarm çıkışı
İzole RS-485 üzerinden ModBus RTU protokolü ile haberleşme özelliği
Seçilebilir AC, DC veya True RMS ölçme özelliği
Tuş kilitleme özelliği
CT20/CT30 akım trafosu (ayrıca sipariş edilmelidir)
EN Standartlarına göre CE markalı
Çevresel Özellikler
Ortam/Depolama Sıcaklığı 0 ...+50 ºC / -25...+70º C
Bağıl Nem 31 ºC'ye kadar %80, sonra lineer olarak azalıp 40 ºC'de %50'ye düşen nemde çalışır
Koruma Sınıfı EN 60529 standardına göre IP20
Yükseklik En çok 2000m
Elektriksel Özellikler
Besleme Voltajı 90-250V AC 50/60Hz veya 10-30V DC / 8-24V AC 50/60Hz
Güç Tüketimi 7VA
Bağlantı Soketli klemens
Skala AC and RMS:
Giriş tipi 5A/60mV: 0...9999A (c.tr.r parametresi ile belirlenir)
Ör: c.tr.r=5 için skala 0...5A
Giriş tipi CT20/30 veya 60mV:
itYP=Ct20 ise 0...300A (tUrn parametresi ile belirlenir)
Ör: tUrn=1 için skala 0...300A
itYP=Ct30 ise 0...120A (tUrn parametresi ile belirlenir)
Ör: tUrn=1 için skala 0...120A
Giriş tipi 1A: 0...9999A (c.tr.r parametresi ile belirlenir)
Ör: c.tr.r=1 için skala 0...1A
DC:
Giriş tipi 5A/60mV: -999...9999A (c.tr.r parametresi ile belirlenir)
Ör: c.tr.r=5 için skala -5...5A
Giriş tipi CT20/30 veya 60mV:
Akım trafosu ile DC ölçüm yapılmaz
itYP=SHnt için skala -999..9999A (c.tr.r parametresi ile belirlenir)
Giriş tipi 1A : -999...9999A (c.tr.r parametresi ile belirlenir)
Ör: c.tr.r=1 için skala -1...1A
Duyarlılık 0.002A x c.tr.r (Örneğin c.tr.r=5 için duyarlılık 0.01A)
Doğruluk AC: ±%1 (tam skalanın) (Kare dalga için ±%2)
DC: ±%1 (tam skalanın)
RMS: ±%1 (tam skalanın) (Kare dalga için ±%2)
Giriş Aralığı Giriş tipi 60mV ise -60mV...60mV (50V üzeri gerilimlerden cihazda hasar oluşur)
Giriş tipi 1A ise -1A... 1A (2A ve üzeri gerilimlerde cihazda hasar oluşur)
Giriş tipi 5A ise -5A...5A (10A ve üzeri gerilimlerde cihazda hasar oluşur)
Giriş tipi CT20/30 ise 0...150mA
Giriş Empedansı 60mV giriş için 20kohm
1A giriş için 90mohm
5A giriş için 12mohm
CT20/CT30 giriş için 600mohm
Frekans Aralığı DC, 20Hz - 70Hz
Çıkışlar
Alarm Çıkışı Röle: 250V AC, 8A (rezistif yük için), NO+NC
Analog Çıkış 0/4-20mA, ±%0,5 (yük direnci en çok 500ohm), 0-10V DC/1-5V DC, en çok 10mA, ±%0,5 (kısa devre koruması vardır)
Röle Ömrü Yüksüz 30.000.000 anahtarlama; 250V AC, 8A rezistif yükte 100.000 anahtarlama
Kutu
Montaj Şekli Sıkıştırılarak panoya yerleştirilir
Ebat G77xY35xD61 mm
Ağırlık Yaklaşık 250g (ambalajlı olarak)
Kutu Malzemeleri Kendi kendine sönen plastikler kullanılmıştır
Besleme Voltajı : 24 VDC, 24 VAC
Montaj : 77x35 mm